reklam
reklam

Değerli yolcularımız,

-Kayıp eşya, kimlik ya da kartlarınızı, kooperatifimize başvurarak sorgulayabilirsiniz. Sorgulamanızı ister bizzat başvurarak ister 0372 322 20 22 numaralı telefonumuzu arayarak yapabilirsiniz.

-Nakit para, çek, altın, mücevher gibi değerli kağıt ve madenlerin ya da herhangi bir eşyanın, aracımızda kaybolduğunu veya çalındığını iddia etmeniz durumunda araç kamera görüntüleri, üçüncü şahıslara verilememektedir. Aynı durum, kayıp şahıslar için de geçerlidir. "Adli vaka" olarak nitelendirilen her türlü olayda, kamera görüntüsü isteme yetkisi yalnızca Cumhuriyet Savcılığı veya kolluk kuvvetlerindedir.

-Kayıp eşyanın, çabuk bozulabilme özelliği olan bir gıda maddesi (et ürünleri, süt ürünleri, mayalı ürünler, meyve-sebze vs.) olması halinde, 24 saatten fazla bekletilmemektedir. Diğer gıda ürünlerinin bekletilme süresi ise 5 gündür. Belirtilen süreler içinde teslim alınmayan gıda ürünleri,  imha edilir.

Önemli not: Kayıp eşyaya ulaşmak için en yardımcı yol, kartla yapılan binişlerdir. Kartla yapılan binişlerde; araç plakası, şoför adı, biniş tarihi ve saati, biniş yapılan durak ve hat bilgisi gibi birçok bilgi elde edilmektedir. O yüzden, kartınızın da kaybolma ihtimalini göz önüne alarak, kart dolum raporunun bir örneğini saklamanızı ya da kartınızın üzerinde bulunan 11 haneli ALIAS numarasını not etmenizi tavsiye ederiz.